Безпристрастен поглед към Мекотели



Освен историческото си значение като източник на храна - особено в Далечния изток и Средиземно море - мекотелите са допринесли по много начини за човешката цивилизация. Черупките на каури (вид малки коремоноги) са били използвани като пари от местните групи, а перлите, които растат в стриди, в резултат на дразнене от пясъчни зърна, са били ценени от незапомнени времена.

Церкариен дерматит на долните крайници след проникването на причинителите на шистозомоза Сладководните охлювчета от някои тропически видове могат да бъдат междинен гостоприемник за ларвните форми на Смукалници, причиняващи при висшите гръбначни заболяването шистозомоза.

Перорален циметидин. Перорален циметидин се използва извън етикета за лечение на деца, но не винаги е надеждно успешен.

Месото им е с висока хранителна стойност и качество. То е с висок дял на протеини, минерали и витамини, а също така е с много ниско съдържание на мазнини.

Запознайте се с най-старите религии в света! Почерпете знания и мъдрост от най-големите умове в...

Плуващ октопод – фунията се намира в долната част на нивото под очите Интересно образувание, което функционално е свързано с мантията, е фунийката при главоногите. Тя представлява мускулесто образувание на коремната страна на трупа, част от видоизменения крак. На коремната страна мантийната мекотели празнина образува цепка, която може да се затвори с помощта на две мускулести образувания, наречени копчета. Между копчетата се намира и фунийката. Разширеният ѝ край се отваря в мантийната празнина, а предният стеснен е отворен във външната среда.

По-малките ракообразни се изтеглят с тралове, чийто размер на отворите на мрежата е строго определен. Това предотвратява хващането на малки екземпляри. Често ракообразните се обработват още на борда на риболовните кораби и след това се замразяват или преработват в консерви.

Можеби не е изненадувачки од гледна точка на човечките градинари, полжавите и голтките се најранливи на истребување денес, бидејќи тие се систематски искоренети од земјоделските грижи и одбрани од инвазивни видови безгрижно внесени во нивните живеалишта.

Органите за равновесие се наричат статоцисти и се намират в предната част на главата при охлювите, предната част на тялото при мидите и в защитните хрущялни гнезда на главата при главоногите. Инервират се от церебралните ганглии.

Двучерупчестите се характеризират със своите шарнирни черупки и живеят както в морски, така и в сладководни местообитания.

Дополнителни истражувања не успеаја повторно да ја најдат.

Покриването на вашите лезии, когато е възможно, може да помогне за предотвратяване на предаването на вируса на други хора и други части на тялото ви.

Български производители Стани автор Добави рецепта ТОП Бюлетин

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *